zwidelcempozdrowie.pl

Blog poświęcony zdrowemu odżywianiu, diecie i przepisom!

Poradniki

Coraz bliżej święta – o tych rzeczach warto pamiętać!

Coraz bliżej święta – o tych rzeczach warto pamiętać!

Święta wiążą się z konkretnymi zadaniami do wykonania, z określonymi zakupami i potrawami. Jeśli masz taką możliwość, dobrze mieć listę rzeczy, które należy wykonać, tak abyś miał pewność, że niczego nie przeoczysz. Dodatkowo warto rozłożyć wszystkie prace w czasie tak, aby przygotowania świąteczne, faktycznie były przyjemnością i nie zamieniły się w czas stresu, nerwów czy kłótni.

Co musisz zrobić i w jaki sposób?

Przede wszystkim zastanów się, co chcesz wykonać samodzielnie, a co możesz wybrać z gotowych propozycji. Jeśli niektóre potrawy możesz przygotować wcześniej i zamrozić, to warto z takiej możliwości skorzystać. Przed świętami zwróć też uwagę, aby w domu pojawiły się dekoracje, które będą nawiązywały do tego czasu. Możesz je wszystkie wyłożyć od razu, ale możesz to też robić stopniowo. 

Drugie rozwiązanie będzie idealne nie tylko dla tych, którzy są zabiegani i nie mają wystarczająco dużo czasu na przyozdobienie przestrzeni. To też dobra propozycja dla osób, które lubią celebrować ten okres i wolą w niego wchodzić ze spokojem. Z każdym kolejnym dniem czy tygodniem, będziesz mógł dokładać kolejną dekorację, która coraz bardziej będzie kojarzyła się ze świętami Bożego Narodzenia.

Ciekawa propozycja dla dzieci

Na święta czekają nie tylko dorośli, ale również, a może nawet przede wszystkim – dzieci. Warto umilić im ten czas oczekiwania, a jak się okazuje, nie musi to być wcale takie trudne. Jeśli postawisz wszystkie świąteczne dekoracje kilka tygodni przed świętami, to może się okazać, że z nadejściem tego wyczekiwanego czasu, nie będą one już tak efektowne. Nie chcąc dopuścić do takiej sytuacji, warto stopniowo wchodzić w ten czas. Zarówno poprzez dekoracje, jak i przez przygotowywanie kolejnych ozdób czy potraw.

W wielu domach tym, czego nie może zabraknąć, jest szopka. Ale przecież posiada ona wiele elementów. Warto na początku postawić w wybranym miejscu samą szopkę, a następnie co kilka dni dokładać kolejne figurki do szopki. Możesz zacząć od zwierząt, następnie umieszczać w niej konkretne postacie, a w dniu Wigilii, na krótko przed kolacją, pozwolić dziecku, aby włożyło do żłóbka ostatni element – Dzieciątko.

Nie tylko dom i stół

Myśląc o przygotowaniach świątecznych, zazwyczaj przed oczami pojawiają się potrawy, które tego dnia powinny pojawić się na stole. Do tego różnego rodzaju dekoracje oraz domowe porządki. Jest to ważne, bo w końcu w znacznym stopniu wszystkie te elementy wpływają na ostateczną atmosferę, jaka będzie panowała w tym dniu. Obecność na stole potraw, których nie jadamy w inne dni, również podkreśla, jak szczególny jest to czas.

Jednak im bliżej świąt, tym bardziej powinieneś pamiętać, że atmosferę możesz podkreślić również na zewnątrz swojego domu. Śmiało możesz przyozdobić swoje drzwi wejściowe, np. dużą kokardą, która będzie witać Twoich bliskich za każdym razem, gdy będą przekraczać próg. Dobrym pomysłem będą też światełka wokół framugi drzwi. Postaraj się stworzyć atmosferę, która wywoła uśmiech zarówno na twarzach najmłodszych, jak i najstarszych członków ukochanej rodziny.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij