Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Czy warto wzmocnić efekty ćwiczeń zabiegami modelowania ciała?

27 marca 2024 modelowanie ciała

Smukła, proporcjonalna sylwetka i dobry wygląd w dużej mierze zależą od właściwych nawyków żywieniowych i regularnej aktywności fizycznej. Cwiczenia fizyczne i sport nie tylko pomagają w redukcji i utrzymaniu prawidłowej wagi i poprawie kondycji, ale także przynoszą liczne korzyści dla zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego. Nie zawsze jednak ćwiczenia fizyczne wystarczają, żeby osiągnąć pożądane rezultaty. Są obszary, gdzie trudno jest pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej za pomocą ćwiczeń – np. wałeczek na brzuchu, czy boczki. Aktywność fizyczna nie daje też wystarczającego przełożenia na jakość i elastyczność skóry. Szczególnie przy znacznej utracie wagi może pojawić się wiotka skóra, czy nadmiar skóry w pewnych obszarach – brzuch, czy obszar nad kolanami, ramiona.

Dlatego warto sięgnąć po zabiegi gabinetowe – jeśli chcemy przyspieszyć proces utraty tkanki tłuszczowej, czy wspomóc modelowanie ciała.
Zabiegi medycyny estetycznej są doskonałym uzupełnieniem diety i sportu, pozwalają pozbyć się uporczywie utrzymujących się problemów sylwetki.

Które zabiegi są najlepsze?

Nie ma jednego złotego środka, bo każdy ma nieco inną sylwetkę i inne problemy z nią związane. Zabiegi gabinetowe oparte o nowoczesne technologie pozwalają zwalczać uporczywe obszary tkanki tłuszczowej, modelują sylwetkę, wspomagają redukcję cellulitu, pomagają w ujędrnieniu ciała, czy nawet w modelowaniu i wzmacnianiu mięśni.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Jednym z popularnych i bardzo skutecznych zabiegów jest redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą fali radiowej. Ten innowacyjny zabieg skupia się na zmniejszeniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej poprzez apoptozę komórek tłuszczowych, czyli ich eliminację, pozostawiając skórę jędrną, napiętą i bardziej elastyczną. Sprawdza się doskonale na wałeczek na brzuchu, boczki, czy nadmiar tkanki tłuszczowej na udach.
Należy mieć świadomość, że zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologiczne nie odchudzą ciała o kilka kilogramów. Natomiast pomogą wyszczuplić i wymodelować partie ciała, które są oporne na dietę i ćwiczenia.

Cellulit, czyli nie tylko tkanka tłuszczowa

Jednym z najbardziej popularnych, cenionych i sprawdzonych zabiegów na cellulit, tkankę tłuszczową i ogólne wymodelowanie sylwetki jest masaż podciśnieniem popularnie nazywany endermologią. Masaż ten wykonywany jest specjalną głowicą , która intensywnie rozmasowuje tkanki, poprawia przepływ krwi i limfy, drenuje nadmiar wody. Wspomaga terapie redukcji wagi, świetnie radzi sobie z cellulitem. Pomaga wyszczuplić i wymodelować niektóre partie ciała, takie jak uda, boczki, brzuch, które są często oporne na ćwiczenia i dietę. Dzięki takim masażom podciśnieniem figura zyskuje ujędrnienie i wysmuklenie.

endermologia

Zabiegi na trening mięśni

Piękna smukła sylwetka to również mocne, ładnie zarysowane mięśnie. Dlatego kolejnym rewolucyjnym rozwiązaniem kosmetologii hi-tech jest budowa i wzmacnianie mięśni za pomocą skoncentrowanej energii elektromagnetycznej. Ten nieinwazyjny, a zarazem bardzo intensywny zabieg jest doskonałą opcją dla osób, które chcą zbudować i wzmocnić mięśnie brzucha czy pośladków bez konieczności spędzania godzin na siłowni. Jeden zabieg to alternatywa dla 20 000 brzuszków czy przysiadów, czyli wysiłek, którego nie można samodzielnie osiągnąć. Efektem mogą być wymodelowane, naturalnie uniesione pośladki, silne mięśnie brzucha, z ładnie zarysowaną linią mięśni. Metoda ta daje imponujące rezultaty już po kilku sesjach. Warto też pamiętać, że silne mięśnie to również większe zapotrzebowanie energetyczne, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

Wiotka skóra, utrata jędrności

W przypadku utraty dużej ilości wagi, często towarzyszy temu wiotka skóra, która może być nieestetyczna i zmniejszać pewność siebie. Wiotka skóra to również problem osób szczupłych, które z wiekiem nie mają problemu z tkanką tłuszczową, a z wiotczejącą skórą na brzuchu, udach, czy nad kolanami. Przy tego rodzaju problemach estetycznych ćwiczenia fizyczne, najlepiej siłowe, wspomóc można zabiegami radiofrekwencji mikroigłowej. Metoda ta wykorzystuje zarówno mikronakłuwanie jak i dostarczenie energii cieplnej do warstwy fibroblastów. Dzięki temu następuje silna poprawa napięcia, elastyczności i ujędrnienia skóry bo stumulowana jest produkcja kolagenu i elastyny. Zabieg działa w bardzo naturalny sposób, wykorzystując naturalne procesy regeneracji skóry. Można tą metodę łączyć z kwasem polimlekowym przy dużej wiotkości skóry.

Warto podkreślić, że zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg, istotne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej lub kosmetologiem w celu stworzenia indywidualnego planu zabiegowego i kompleksowej opieki.
Podsumowując, choć regularna aktywność fizyczna jest kluczowa dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji, zabiegi medycyny estetycznej mogą być doskonałym uzupełnieniem naszych wysiłków. Dzięki nim możemy skutecznie zwalczać uporczywe obszary tkanki tłuszczowej, modelować sylwetkę i poprawiać jędrność ciała.

Materiał zewnętrzny

pielęgnacja włosów

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl to zespół specjalistów związanych z dietą i zdrowym stylem życia. Sprawdź nasze wpisy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

modelowanie ciała
pielęgnacja włosów
Dlaczego warto jeść miód

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dlaczego warto jeść miód