Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak wybierać kawę na wyjazd? Praktyczne wskazówki dla podróżujących miłośników kofeiny

23 maja 2024 Jak wybierać kawę na wyjazd


Podróże są konieczne dla naszego dobrobytu psychicznego, jednak czasami wyjazd oznacza także bycie z dala od naszego codziennego sprzętu do parzenia kawy. Czy oznacza to, że musimy zdać się na pastwę losu i niezbyt dobrą kawę ze stacji benzynowych i sieciowych restauracji? Oczywiście, że nie! Oto kilka praktycznych porad, jak dostarczyć sobie na wyjeździe kawę najlepszej jakości!

Kawa w saszetkach?! Bagdrip

Kawa w saszetce Bagdrip to wygodna opcja dla tych, którzy wybierają się na krótki wyjazd i nie chcą, aby kawowy sprzęt zajmował im miejsce w plecaku. Bagdrip to nie tylko kawa specialty zamknięta w praktycznej saszetce, ale jednocześnie zaparzacz! Zmielona kawa znajduje się w papierowym koszyczku, który możemy zaczepić na kubku lub termosie i w kilka chwil przygotować dobrą czarną kawę. Kawy w saszetkach Bagdrip znajdziecie na Coffeedesk.pl!

Jaką kawę na wyjazd wybrać?

Jeśli wybieracie się na dłuższy wyjazd w miejsce, gdzie dostęp do dobrych kawiarni specialty może być ograniczony, to warto rozważyć zabranie podróżnego zestawu zamarzającego. Zanim zdecydujemy jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy, należy też zadbać o kawę. Przeliczmy, ile dokładnie gramów będziemy potrzebowali i zabierzmy dokładnie tyle, ile zużyjemy, aby nie dźwigać niepotrzebnego balastu. Jeśli macie dużo miejsca i chcecie parzyć na wyjeździe kawę zgodnie ze sztuką, dobrze będzie zabrać mały ręczny młynek do kawy. Jeśli zależy nam na ograniczeniu bagażu, możemy zmielić kawę przed wyjazdem — choć zazwyczaj polecamy parzyć świeżo mielone ziarna, to podróż może stanowić wyjątek od tej reguły.

Jaki zaparzacz do kawy wybrać na wyjazd?

Hario Zebrang V60 Flat Dripper

Hario, japoński producent akcesoriów do parzenia kawy alternatywnej, wyszedł naprzeciw wszystkim miłośnikom podróży, którym zależy na odchudzeniu swoich walizek. Zebrang Flat to składany dripper, który z łatwością zabierzecie w każdą podróż, jest lekki i kompaktowy, a do tego świetnie wygląda. Oczywiście klasyczny plastikowy dripper Hario również świetnie sprawdzi się jako towarzysz naszych podróży, jednak nie posiada opcji złożenia się.

AeroPress czyli strzykawka do kawy i zdań specjalnych

AeroPress to jedno z tych urządzeń do parzenia kawy, które sprawdzą się w każdej sytuacji — w domu, w biurze, na szczycie góry, na stacji benzynowej i pod namiotem. To prosty zaparzacz, który pozwoli na przygotowanie porządnej porcji czarnej kawy przelewowej w każdych warunkach. Jego rozmiar i niska masa sprzyjają podróżnikom, w złożonym stanie zajmuje tyle miejsca co dwie pary skarpetek.

Artykuł sponsorowany

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl to zespół specjalistów związanych z dietą i zdrowym stylem życia. Sprawdź nasze wpisy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego warto wybrać obrączki ślubne z diamentami
Profilaktyka i diagnostyka od POLMED na najwyższym poziomie
Olej z wiesiołka

Jesteś zainteresowany reklamą?

Olej z wiesiołka