Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Kurs instruktora stretchingu w praktyce. Co daje i komu jest polecany?

5 czerwca 2024 Kurs instruktora stretchingu w praktyce


Stretching, czyli rozciąganie, to jedna z fundamentalnych form aktywności fizycznej, która wpływa na zwiększenie elastyczności, poprawę zakresu ruchu i zmniejszenie ryzyka kontuzji. Jego znaczenie jest ogromne nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale także dla osób ćwiczących rekreacyjnie czy nawet prowadzących siedzący tryb życia. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie powstał kurs instruktora stretchingu. Jest on dedykowany wszystkim osobom, które chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu rozciągania.

Czym zajmuje się instruktor stretchingu? Kto może nim zostać?

Instruktor stretchingu po kursie specjalizuje się w prowadzeniu zajęć mających na celu poprawę elastyczności ciała, co przekłada się na lepsze samopoczucie i mniejsze ryzyko urazów. Osoba ta ma wiedzę na temat anatomii człowieka, biomechaniki oraz różnych technik rozciągania. Zajmuje się nie tylko prowadzeniem grupowych sesji rozciągających, ale także indywidualnym doradztwem w zakresie poprawy elastyczności i technik relaksacyjnych.

Kurs instruktora stretchingu jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie rozciągania. Idealnymi kandydatami są aktualni trenerzy fitness, instruktorzy jogi, tancerze, terapeuci oraz osoby zupełnie nowe w tej dziedzinie, które chcą po prostu rozpocząć swoją przygodę z fitness, i to nie tylko zawodową, ale także prywatną.

Instruktor stretchingu – kurs w pigułce. Sprawdź, co zyskujesz, biorąc w nim udział

Uczestnicząc w kursie instruktora stretchingu, zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat różnych technik rozciągania, dowiesz się, jak dostosować ćwiczenia do potrzeb różnych grup odbiorców. W części ogólnej kursu znajdziesz następujące moduły: podstawy anatomii, biomechaniki i fizjologii człowieka, fizjologia wysiłku fizycznego, żywienie i dietetyka w sporcie. Z kolei część specjalistyczna obejmuje: urazy mięśniowe, podstawy stretchingu oraz ćwiczenia górnych i górnych partii mięśni, a także kompetencje instruktorskie.

Po ukończeniu kursu otrzymujesz:

  • certyfikat w języku polskim i angielskim,

  • dokumentację zgodną z wymogami Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dodatkowo masz możliwość otrzymania czerwonej legitymacji wraz z podpisem Dziekana Polskiej Akademii Kultury i Sportu potwierdzającej zdobycie tytułu instruktora stretchingu. PAKiS umożliwia też uzyskanie spersonalizowanej plastikowej legitymacji ubezpieczeniowej instruktora wraz z roczną polisą PZU.

Instruktor stretchingu po kursie może znaleźć zatrudnienie w klubach fitness, ośrodkach spa i wellness, ośrodkach sportu i rekreacji, klubach komercyjnych i nie tylko. Co istotne, uzyskane kwalifikacje zawodowe uprawniają do podjęcia pracy zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.

Gdzie zapisać się na kurs instruktora stretchingu?

Chcesz poznać bliżej teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane ze stretchingiem? Wybierz kurs online, który jest prowadzony z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dzięki niemu możesz połączyć naukę z każdym innym zajęciem – pracą, studiami, wychowywaniem dziecka lub podróżami. Taki kurs instruktora stretchingu znajdziesz np. w ofercie Polskiej Akademii Kultury i Sportu.

Artykuł sponsorowany

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl to zespół specjalistów związanych z dietą i zdrowym stylem życia. Sprawdź nasze wpisy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

oczyszczacz powietrza
Kurs instruktora stretchingu w praktyce
kreatyna skutki uboczne

Jesteś zainteresowany reklamą?