Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Profilaktyka i diagnostyka od POLMED na najwyższym poziomie

30 maja 2024 Profilaktyka i diagnostyka od POLMED na najwyższym poziomie


Chociaż dbanie o zdrowie powinno być priorytetem dla wszystkich osób, wciąż nie każdy pamięta o regularnych badaniach. Te natomiast pozwalają zawczasu wykryć groźne dla zdrowia choroby, co zwiększa szanse na ich wyleczenie. Należy jednak pamiętać, że badania profilaktyczne i diagnostyczne muszą być przeprowadzane w odpowiedni sposób i z wykorzystaniem nowoczesnych metod, aby uzyskane wyniki były prawidłowe. Gdzie w takim razie szukać takich usług? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

 1. Skuteczna diagnostyka chorób kobiecych

 2. Co warto wiedzieć na temat biopsji aspiracyjnej endometrium?

 3. Innowacyjny test w kierunku nowotworów jelita grubego i okrężnicy

 4. Dbanie o zdrowie z ofertą POLMED 

W Polsce zdecydowanie wyróżnia się oferta POLMED, czyli firmy, która specjalizuje się w oferowaniu prywatnej opieki medycznej. Jej oferta obejmuje również usługi, które pomagają w monitorowaniu i zachowaniu zdrowia. Przykładem mogą być biopsja aspiracyjna endometrium oraz test w kierunku nowotworów jelita grubego i okrężnicy COLOTECT.

Skuteczna diagnostyka chorób kobiecych

Regularne badania są szczególnie istotne w przypadku kobiet, u których mogą występować przeróżne choroby układu rozrodczego. Jeżeli nie zostaną wykryte z odpowiednim wyprzedzeniem, mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie kobiety, a nawet na jej możliwości zajścia w ciąże. Na szczęście istnieją takie badania jak wspomniana biopsja aspiracyjna endometrium, która nie dość, że jest badaniem nieinwazyjnym, to daje możliwość wykrycia wielu groźnych schorzeń. 

Co warto wiedzieć na temat biopsji aspiracyjnej endometrium?

Całe badanie sprowadza się do pobrania próbki tkanki błony śluzowej macicy, co przeprowadzane jest z użyciem giętkiej kaniuli wprowadzanej do jamy macicy. Wśród schorzeń, jakie można wykryć dzięki tej metodzie, znajdują się endometrioza, przerost endometrium oraz nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych. Warto również wspomnieć o tym, że badanie wiąże się z wieloma zaletami:

 • jest to całkowicie bezbolesny zabieg, co eliminuje konieczność stosowania znieczulenia,

 • cała procedura trwa zaledwie kilka minut, co zwiększa komfort pacjentek,

 • wysoki poziom bezpieczeństwa ze względu na brak konieczności rozszerzania kanału szyjki macicy,

 • duża dokładność wyników co wynika z tego, że pobrany materiał przesyłany jest do placówki, gdzie ma miejsce profesjonalna analiza histopatologiczna. 

Przeprowadzaniem tego badania zajmują się doświadczeni lekarze, a w cenie biopsji aspiracyjnej endometrium znajduje się nie tylko samo badanie, ale również rozszerzenie analizy. Biopsję aspiracyjną endometrium https://polmed.pl/placowki/centrum-medyczne-polmed-katowice/biopsja-aspiracyjna-endometrium/ zaleca się w następujących przypadkach:

 • nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych – alarmujące powinny być przede wszystkim krwawienia występujące między miesiączkami oraz nieregularne, obfite lub bolesne krwawienia miesiączkowe,

 • podejrzenie występowania endometriozy – endometrioza to częsta przyczyna bólu miednicy oraz problemów z płodnością, dlatego warto skorzystać z biopsji, która pozwala ją zdiagnozować,

 • monitorowanie leczenia hormonalnego – u kobiet stosujących terapię hormonalną podczas menopauzy konieczne może być monitorowanie stanu endometrium, co pozwoli wykryć ewentualne zmiany.

Innowacyjny test w kierunku nowotworów jelita grubego i okrężnicy

Kolejnym ciekawym i bardzo potrzebnym testem dostępnym w ofercie polskiej firmy POLMED jest COLOTECT. Nie da się ukryć, że rak jelita grubego to obecnie jeden najczęściej występujących nowotworów. W przypadku tej choroby wczesne wykrycie zmian przednowotworowych jest bardzo kluczowe dla skutecznego leczenia. Firma POLMED opracowała więc nowoczesny test COLOTECT https://polmed.pl/badania/nowotwory/test-colotect/, który pozwala wykryć markery genów raka jelita grubego (SDC2, ADHFE1, PPP2R5C) już na wczesnym etapie rozwoju choroby. Dzięki temu, że badanie polega na analizie stanu metylacji genów, można odróżnić komórki nowotworowe od zdrowych.

Za skorzystaniem z tego badania przemawiają przede wszystkim łatwość i wygoda. Test COLOTECT można przeprowadzić w domu i to bez konieczności przechodzenia na dietę lub przyjmowania określonych leków. Wysoka czułość testu przekłada się na dużą precyzję, a dzięki szybkiemu dostępowi do wyników można w razie potrzeby szybko podjąć odpowiednie kroki. Skorzystanie z tego testu można polecić przede wszystkim osobom w wieku 50-65 lat oraz młodszych, jeżeli w ich rodzinie występowały przypadki raka jelita grubego. Test cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród osób, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą skorzystać z kolonoskopii.

Dbanie o zdrowie z ofertą POLMED

POLMED od lat oferuje najwyższą jakość usług medycznych, a takie badania i testy jak COLOTECT czy biopsja aspiracyjna endometrium przyczyniły się do uratowania zdrowia wielu pacjentów. Firma ma swoje placówki medyczne zlokalizowane w największych miastach w Polsce. Osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach mogą natomiast łatwo zyskać dostęp do nowoczesnych usług dzięki rozbudowanej sieci ponad trzech tysięcy partnerskich punktów medycznych. Niezależnie więc od miejsca zamieszkania, każdy może liczyć na kompleksową opiekę zdrowotną, która jest dostępna zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. POLMED oferuje podstawową i specjalistyczną opiekę medyczną, diagnostykę, rehabilitację, a nawet medycynę estetyczną.

Artykuł sponsorowany

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl to zespół specjalistów związanych z dietą i zdrowym stylem życia. Sprawdź nasze wpisy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego warto wybrać obrączki ślubne z diamentami
Profilaktyka i diagnostyka od POLMED na najwyższym poziomie
Olej z wiesiołka

Jesteś zainteresowany reklamą?

Olej z wiesiołka