Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Wzrost wagi przed okresem to mit czy prawda?

9 marca 2023 wzrost wagi przed okresem

Przybieranie na wadze przed okresem to dość powszechne zjawisko u kobiet. Czy jednak tycie przed okresem to mit czy prawda? W tym artykule omówimy, co wpływa na wzrost wagi przed okresem, czy przez brak okresu można przytyć oraz jakie zachcianki pojawiają się przed miesiączką.

  • Co wpływa na wzrost wagi przed okresem?
  • Czy przez brak okresu można przytyć?
  • Jakie zachcianki pojawiają się przed okresem?
  • Jak zapobiec tyciu przed okresem?

Sprawdź: https://zwidelcempozdrowie.pl/bol-menstruacyjny/

Co wpływa na wzrost wagi przed okresem?

Przed okresem w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które wpływają na zatrzymanie wody w organizmie. Hormony progesteron i estrogen odpowiadają za to, że organizm kobiety zatrzymuje wodę, co prowadzi do obrzęków i wzrostu wagi. Pojawiają się także inne objawy, takie jak bóle głowy, wzdęcia brzucha czy zmęczenie.

Czy przez brak okresu można przytyć?

Brak okresu, czyli amenorrhoea, może mieć różne przyczyny, takie jak zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy czy nadczynność. Choć brak okresu nie prowadzi bezpośrednio do przybierania na wadze, to osoby z tym problemem często zaczynają jeść więcej w celu zwiększenia masy ciała. Nadmiar kalorii prowadzi do tycia, więc w takim przypadku przybieranie na wadze jest skutkiem nawyku, a nie bezpośrednio wynikiem braku okresu.

Sprawdź również: Jak wywołać miesiączkę?

Jakie zachcianki pojawiają się przed okresem?

Przed okresem kobiety często mają większą ochotę na słodycze i tłuste potrawy. Jest to związane z hormonami, które wpływają na metabolizm glukozy i insuliny. Wzrost poziomu insuliny prowadzi do większej ochoty na słodkie jedzenie, a także zwiększa zapotrzebowanie organizmu na węglowodany.

tycie przed okresem

Wzrost wagi przed okresem – jak zapobiec?

Aby zapobiec tyciu przed okresem, warto stosować odpowiednią dietę i styl życia. Warto zwrócić uwagę na to, co jemy, unikać produktów wysoko przetworzonych i słodkich napojów. Warto też uprawiać regularnie sport, co pomaga utrzymać prawidłową wagę i zapobiega obrzękom.

Bycie przed okresem to zjawisko związane z hormonami i zatrzymywaniem wody w organizmie. Brak okresu nie prowadzi bezpośrednio do przybierania na wadze, ale może prowadzić do zwiększenia spożywanych kalorii. Przed okresem kobiety często mają zachcianki na słodkie i tłuste jedzenie. Aby zapobiec tyciu przed okresem, warto stosować odpowiednią dietę i styl życia, a także uprawiać regularnie sport.

Warto jednak pamiętać, że przybieranie na wadze przed okresem to zjawisko naturalne i nie ma powodu do niepokoju, jeśli nie jest to związane z nadmiernym jedzeniem i brakiem aktywności fizycznej. Jeśli jednak tycie przed okresem jest zbyt duże, warto skonsultować się z lekarzem i przebadać, czy nie ma to związku z innymi problemami zdrowotnymi.

Podsumowując, tycie przed okresem to mit czy prawda? Jest to zjawisko związane z hormonami i zatrzymywaniem wody w organizmie. Przed okresem kobiety często mają zachcianki na słodkie i tłuste jedzenie. Aby zapobiec tyciu przed okresem, warto stosować odpowiednią dietę i styl życia, a także uprawiać regularnie sport. Jednak jeśli przybieranie na wadze jest zbyt duże, warto skonsultować się z lekarzem.

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl to zespół specjalistów związanych z dietą i zdrowym stylem życia. Sprawdź nasze wpisy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego warto wybrać obrączki ślubne z diamentami
Profilaktyka i diagnostyka od POLMED na najwyższym poziomie
Olej z wiesiołka

Jesteś zainteresowany reklamą?

Olej z wiesiołka