Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak poradzić sobie z problemami z cerą?

25 września 2023 jak poradzić sobie z problemami z cerą

Cera potrafi sprawić wiele problemów, które ciągną się przez długi czas? Jak sobie z nimi radzić?

Kompleksowa dbałość o organizm

Skóra jest tym organem, który jako pierwszy daje znać bardzo często o tym w naszym organizmie coś jest nie tak. Trądzik może mieć różne przyczyny. Z jednej strony często jest efektem zmian hormonalnych z drugiej, nieodpowiedniej diety. Zdarza się też, że wypryski pojawiają się na skutek stresu, dlatego też problemy z cerą stanowią dla nas sygnał żeby przyjrzeć się bliżej swojemu organizmowi w kompleksowy sposób. Jeżeli zmian jest dużo, brzydko się. goją lub wciąż pojawiają się kolejne i nie możemy sobie z nimi poradzić odpowiednią pielęgnacją, dobrze jest skorzystać z porady dermatologa. Albo znajdzie on rozwiązanie problemu, albo pokieruje nas do lekarza innej specjalności na przykład endokrynologa czy ginekologa. Dbałość o cerę warto zacząć od zainteresowania się swoją dietą. Jeżeli spożywamy dużo żywności przetworzonej, sporo cukrów, może to wywoływać zmiany skórne. Zbyt mała podaż płynów z kolei będzie powodować problemy z przesuszoną cerą, odpowiednie nawilżenie zaczyna się bowiem zawsze od środka.

Jak dopasować właściwą pielęgnację żeby cieszyć się piękną i zdrową skórą?

Żeby cieszyć się witalną skórą pełną blasku, powinniśmy przede wszystkim zadbać o to aby codzienna pielęgnacja była dobrze dopasowana do potrzeb cery. To, że komuś znajomemu sprawdził się jakiś krem nie oznacza, że będzie odpowiadał także nam, chociaż był to produkt najwyższej jakości. Dobór odpowiedniej pielęgnacji często wymaga kilku prób i znalezienia tego kosmetyku, który najlepiej spełni swoje funkcje. W przypadku cery problematycznej, trądzikowej warto pamiętać o tym, żeby nie włączać do jej codziennej pielęgnacji produktów w nadmiernym stopniu wysuszających cerę. Spowoduje to bowiem efekt błędnego koła. Kosmetyki, których zadaniem jest wysuszenie skóry przetłuszczającej się sprawiają, że produkowane jest jeszcze więcej sebum. W efekcie sprawia to, że skóra przetłuszcza się nawet bardziej co sprzyja powstawaniu zmian trądzikowych. Dlatego też w pielęgnacji skóry trądzikowej, problematycznej warto stosować produkty, które regulują wydzielanie sebum i dbają też o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Dobrze jest zadbać o odpowiednie konsystencje kosmetyków i nie dociążać dodatkowo przetłuszczającej się cery.

Specjalne kuracje

Najbardziej zadbana cera często nie reaguje w taki sposób w jaki byśmy chcieli. Zanim uda nam się opanować zmiany trądzikowe, może się zdarzyć że minie sporo czasu. W tym przypadku dobrą praktyką jest skorzystanie z porady dermatologa lub wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Często pomogą odpowiednio dobrane kosmetyki o działaniu złuszczającym i rozjaśniającym. Na wygojone już zmiany stosować też można kuracje kwasowe. Wysokiej jakości serum na blizny po trądziku rozjaśni skórę, zmniejszy widoczność zmian. W bardziej zaawansowanych przypadkach rozwiązaniem może się też okazać kuracja laserowa. Laser frakcyjny może skutecznie zlikwidować blizny po trądziku, zmniejszyć przebarwienia i przywrócić cerze piękny, witalny wygląd. Zdrowa skóra jest naszą wizytówką – warto o nią zadbać i sprawić, że przez długie lata będzie ona młodzieńcza, pełna energii i elastyczna.

Materiał oznaczony

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl

Redakcja zwidelcempozdrowie.pl to zespół specjalistów związanych z dietą i zdrowym stylem życia. Sprawdź nasze wpisy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Właściwości oleju kokosowego
Suplementy diety
modelowanie ciała

Jesteś zainteresowany reklamą?

modelowanie ciała